KONTAKTUPPLYSNINGAR

Lokaltidningen Ängelholm
Garnisonsgatan 25C
254 66 Helsingborg

Telefon: 010-206 45 26

 

Vi når alla!

Vi vill nå ut och beröra människor positivt genom lokalt förankrade annonser och artiklar om allt och alla från den lilla människan till den stora händelsen. Våra tidningar inspirerar, underhåller och orienterar en stor läsarskara. Vi täcker alla hörn av det lokala med vikt på aktualitet och trovärdighet.

Spridning & upplaga

Hela Ängelholms kommun inklusive Vejbystrand, Munka Ljungby med flera.
Upplaga: 19 650 exemplar.

 

Vid utebliven tidning använd denna länk:
http://utebliventidning.lokaltidningen.se/

 

KONTAKTUPPLYSNINGAR

Chefredaktör och ansvarig utgivare
Anders Sjölin
010-206 47 29
anders.sjolin@lokaltidningen.se
Reporter
Föräldraledig
Lotta Venhagen
010-206 47 46
lotta.venhagen@lokaltidningen.se
Säljledare
Johan Rosenberg
010-206 46 68
johan.rosenberg@lokaltidningen.se
 

Reporter
Martin Wingren
010-206 47 28
martin.wingren@lokaltidningen.se
Key account manager
Markus Svensson
010-206 46 26
markus.svensson@lokaltidningen.se

Grafisk formgivare
Göran Hedin
010-206 47 90
goran.hedin@lokaltidningen.se
 
Mediasäljare
Marcus Eriander
010-206 46 70
marcus.eriander@lokaltidningen.se

 
Nyhetsdesk och webbredaktion
Tipsa oss!
010-206 45 59
nyhetsdesk@lokaltidningen.se
Mediasäljare
Jonas Lindqvist
010-206 46 69
jonas.lindqvist@lokaltidningen.se
 
Servicecenter
010-206 45 90
servicecenter@lokaltidningen.se
Mediasäljare
Stefan Suokas
010-206 46 67
stefan.suokas@lokaltidningen.se
 
 

Lokaltidningen Ängelholms nyhetsbrev

Anmäl dig till vårt nyhetsbrev och få de senaste nyheterna tisdag och fredag